Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lądeckiej
 

Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000136007
Przekaż 1% swojego podatku dochodowego na rzecz naszego Towarzystwa!

2015-06-23

Noc Świętojańska 2015

Noc Świętojańska 2015

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lądeckiej wspólnie z Kawiarnią Artystyczną Dom Klahra zorganizowało siódmą edycję imprezy z okazji Nocy Świętojańskiej, która tradycyjnie uznawana była za święto wody i ognia, pełne magii i wróżb. Ewenementem było zorganizowanie imprezy na lądeckim bruku, zamiast na zielonej łące, mimo to wianki popłynęły Białą Lądecką, rzucone z Mostu Złotostockiego. Najkrótsza noc w roku z reguły powinna być również jedną z najcieplejszych, niestety tym razem pogoda nie była aż tak łaskawa, choć pod koniec dnia niebo się rozpogodziło. Nawet niska, jak na początek lata, temperatura nie odstraszyła licznie przybyłych gości, którzy oprócz tradycyjnego wicia wianków mogli posilić się pysznościami przygotowanymi przez organizatorów i Restaurację Sudecką, oraz wziąć udział w bogatym programie artystycznym. Na pomysłowej scenie, zaaranżowanej na aucie dostawczym, wystąpiły lokalne grupy muzyczne. Nie zabrakło również warsztatów rękodzielniczych i efektownego wypału ceramiki w plenerowym piecu. Zwieńczeniem wieczoru był spektakl uliczny pt. „Legendy Nocy Świętojańskiej” przygotowany przez młodzieżowe grupy teatralne z Lądka - Zdroju i Stronia Śląskiego przy wsparciu Teatru Którego Być Nie Powinno.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej imprezy, do jej sukcesu przyczynili się przede wszystkim:
Zespoły Siloe Rockers i Zakaz, pracownie teatralne Szklani Ludzie i Młodzi Teatralni, Teatr Którego Być Nie Powinno, Sławomir Orlicki - Pracownia Ceramiki Rezerwat, Rafał Bagiński – firma RAFMET, Olga Maćkowiak, Centrum Kultury i Rekreacji, Andrzej Sikorski, Bogusław, Restauracja Sudecka, Bieńkowski z tygodnika Euroregio Glacensis, Ludwik Pikuła, Joanna i Wiesław Osińscy z ośrodka Złoty Łan, Beata i Roman Kaczmarczykowie, Zbigniew Toch, Władysław Usowicz, Lucyna Czekałowska, Ewa Jurczyk, Zbigniew Piotrowicz – Uzdrowisko Lądek – Długopole S.A., Gracjana Tur, Maciek i Tomek Nalepowie, Ewa Sulińska, Bartek Chudziec, Monika Walkowiak, Radek Pietraga.

Dziękujemy!!! Bo razem można więcej :)
 

« powrót
Aktualności | O nas | Nasz statut | Fotografie | Nasze projekty | Linki | Kontakt | SudetyNET 2010 ©